Instagram Facebook
Obilniny
Obilniny
Slnečnica
Slnečnica
Ozimná repka
Ozimná repka
Kukurica
Kukurica
Zemiaky
Zemiaky
Cukrová a krmná repa
Cukrová a krmná repa
Strukoviny
Strukoviny
Sady
Sady
Vinič
Vinič

Produkty v kategórií

Koncentrovaná pomocná látka zvyšujúca kompatibilitu prípravkov na ochranu rastlín v aplikačnej kvapaline, účinkuje ako šetrné zmáčadlo a herbicídny aktivátor, znižuje pH vody alebo pH kvapalného hnojiva v nádrži postrekovača, počas aplikácie aktívne čistí všetky súčasti postrekovača a pri aplikácii na pôdu obmedzuje tvorbu pôdneho prísušku.

Výhody použitia:

  • zvýšenie kompatibility prípravkov (hnojív) v aplikačnej zmesi
  • pôsobí ako herbicídny aktivátor – bezpečne zvyšuje účinok herbicídov
  • znižuje pH vody, alebo kvapalného roztoku hnojiva v nádrži postrekovača
  • pri pôdnej aplikácii obmedzuje tvorbu pôdneho prísušku
  • pomocná látka (polyethylene glykocl alkyl  ether fosphate) nemá ekvivalent na trhu
  • pôsobí ako šetrné zmáčadlo 
  • vynikajúci čistiaci prostriedok nádrží, sitiek, filtrov, rozvodov a trysiek  postrekovača

Pôsobenie prípravku 

Väčšina prípravkov na ochranu rastlín sú aplikované ako zmesi rôznych produktov a rôznych typov formulácií. Mnoho aplikácií sa vykonáva s čiastočnou nekompatibilitou, ako sú malé vločky produktov rozptýlených vo vode. Väčšina z týchto vločiek zostáva v aplikačnej kvapaline bez povšimnutia obsluhy postrekovača, pretože nedochádza k zanášaniu trysiek ani filtrov. Táto mierna (podprahová) nekompatibilita často znižuje účinnosť aplikovaných prípravkov.
SPRAY AIDE udržiava dobrú  kompatibilitu prípravkov v nádrži postrekovača u väčšiny formulácií prípravkov na ochranu rastlín rozpustených vo vode alebo v roztokoch kvapalných hnojív.
Väčšina agrochemikálií sa rýchlo rozkladá vo vode s vysokým pH (zásaditá voda) alebo DAMu 390 atď.
v Slovenskej republike sú celkom bežné vodné zdroje s pH 8–8,5. Insekticídy vrátane pyretroidov a mnoho ďalších prípravkov na ochranu rastlín sa rýchlo rozkladajú pokiaľ sa dostanú do kontaktu s touto zásaditou vodou. To môže znížiť účinnosť prípravkov ešte pred dokončením ich aplikácie. SPRAY AIDE pomáha chrániť  prípravky znížením pH v aplikačnej kvapaline. SPRAY AIDE všeobecne zníži vysoké pH vody (alkalické) o 2 a viac stupňov. Zníženie pH sa bude líšiť podľa druhu vody. Avšak SPRAY AIDE je u väčšiny vôd dostatočne účinný, aby upravil pH na bezpečnú hladinu. SPRAY AIDE neovplyvňuje obsah rozpustných soľou vo vode. SPRAY AIDE je vynikajúci čistiaci prostriedok nádrží a všetkých súčastí postrekovačov. Počas aplikácie aktívne čistí všetky súčasti postrekovača. Dlhodobé používanie tohto prípravku významne pomáha udržiavať čisté nádrže, filtre, sitká, rozvody aj trysky postrekovača.
SPRAY AIDE funguje ako aktivátor herbicídnych prípravkov tým, že znižuje povrchové napätie aplikovanej kvapaliny. SPRAY AIDE je veľmi užitočný pri aplikácii s kontaktnými herbicídmi. SPRAY AIDE zvyšuje ich aktivitu zlepšením pokrytia postreku a penetráciu do rastliny. U drobnosemenných plodín (zelenina, mak, repka, ďatelina atď.) pridanie SPRAY AIDE do aplikačnej kvapaliny dokáže zabrániť tvorbe pôdneho prísušku.

Miešateľnosť

Spray Aide používajte v tank-mixx zmesi s prípravkami v súlade s návodom na ich použitie. Z dôvodu možnej fytotoxicity nepoužívajte s fungicídmi  a listovými hnojivami na báze medi. Nepoužívajte dávku vyššiu ako 60 ml / 100 l vody s herbicídmi na báze sulfonylmočovín.

 

Odporúčanie pre aplikáciu
plodinaúčel použitiadávka/100 l aplikačnej zmesipoznámka
všetky plodiny


zvýšenie kompatibility prípravkov (hnojív) v aplikačnej kvapaline 30 - 60 ml

Vhodný postup postupného miešania
1. pri postupnom miešaní najskôr naplňte aspoň polovicu nádrže postrekovača vodou alebo kvapalným hnojivom (napr. DAM, SAM)
2. ako prvý vložte SPRAY AIDE v dávke 30-60 ml /100 litrov vody
3. potom pridajte vo vode rozpustené práškové alebo granulované prípravky
4. pokračujte v miešaní 3 až 4 minúty
5. pomaly pridávajte emulzné (suspenzné, suspoemulzné) koncentráty
6. nakoniec do nádrže vložte ostatné pomocné látky (aditíva, lepidlá atď.)
7. zvyšok nádrže doplňte na stanovený objem vodou či kvapalným hnojivom
Pri použití SPRAY AIDE nie je potreba do aplikačnej kvapaliny pridávať ďalšie povrchovo aktívne látky ako sú zmáčadlá, herbicídne aktivátory, pretože SPRAY AIDE výborne znižuje povrchové napätie aplikačnej kvapaliny.

zníženie pH vody alebo pH tekutého hnojiva  60 - 120 ml Vyššiu dávku použite pri vode alebo tekutom hnojive s pH nad 8,5.
čistenie postrekovača 45 – 90 ml Pri elektrostatických, konvenčných a GALLEN BERG postrekovacích systémov sa používa dávka 30 – 45 ml / 100 l vody. Spray Aide pomáha udržiavať nádrže, potrubia, sitká, filtre a trysky čisté od nahromadených častíc pochádzajúcich z rozpustných vreciek a rozpustných práškových alebo mikrogranulovaných formulácii.
zmáčadlo a herbicídny aktivátor 30 – 120 ml Nepoužívajte dávku vyššiu ako 60 ml / 100 l vody s herbicídmi na báze sulfonylmočovín.
ochrana pred vznikom pôdneho prísušku 2 %  Aplikácia na povrch pôdy napríklad s pôdnym herbicídom.
Dodávatelia Distribútori Mediálni partneri

Ochutnajte naše sušienky. Môžete si vybrať z rôznych druhov:x