Instagram Facebook

Kategória Infoservis

Ochrana viniča

Ochrana viniča

Vplyvom miernej zimy bez silnejších mrazov mali spóry hubových chorôb (múčnatka, perenospóra)
15.04.2016 | Čítaj viac
Herbicídne ošetrenie porastov kukurice prípravkom KLIK T

Herbicídne ošetrenie porastov kukurice prípravkom KLIK T

Aktuálny stav na poliach pred sejbou kukurice môžeme charakterizovať zvýšenou vlhkosťou pôdy a vyššou hladinou podzemnej  vody aj napriek súčasnému  slnečnému počasiu a počasia bez zrážok.
08.04.2016 | Čítaj viac
Jarné ošetrenie obilnín

Jarné ošetrenie obilnín

Vďaka nadpriemerne vysokým teplotám počas zimných mesiacov, tiež priaznivej a miernej zime, ozimné výsevy obilnín prezimovali veľmi dobre.
29.03.2016 | Čítaj viac
Jarné ošetrenie repky olejnej

Jarné ošetrenie repky olejnej

Suchá jeseň so sebou priniesla problémy so vzchádzaním porastov repky olejnej. Porasty vzchádzali nerovnomerne, niektoré až oneskorene, keďže príchod dlho očakávaných zrážok nastal až na konci októbra.
17.03.2016 | Čítaj viac
2015: Predzberové ošetrenie jadrovín

2015: Predzberové ošetrenie jadrovín

Prichádza jeseň a pestovateľov ovocia čaká vo svojich sadoch posledná úloha - zber úrody.
20.05.2015 | Čítaj viac
Podporte svoju repu obmedzením výparu vzácnej vody

Podporte svoju repu obmedzením výparu vzácnej vody

Ak sa naplní predpoveď a teploty budú koncom tohto týždňa 37-38 °C v tieni už i tak výrazne stresovaná repa bude prežívať tie najťažšie chvíle.
19.05.2015 | Čítaj viac
2015: Predzberové ošetrenia porastov repky olejnej

2015: Predzberové ošetrenia porastov repky olejnej

Dôsledkom počasia na jeseň ( jednorazové vysoké úhrny zrážok ) a suchého apríla nie všetky porasty repky olejnej sú vo veľmi dobrej kondícii.
10.04.2015 | Čítaj viac

2014: Jeseň v obilninách so spoločnosťou ASRA

Po ťažkej a dlhej žatve je každý v očakávaní, aká bude nadchádzajúca jeseň. Výčiny a nestálosť počasia naznačujú, že „starým dobrým časom“ odzvonilo. Trendy ostatných rokov naznačujú postupné predlžovanie a otepľovanie jesene, so striedavými periódami tepla a sucha a nadmerne vlhkého, chladnejšieho obdobia. Menované faktory prajú zvýšenému výskytu škodcov, ako aj neharmonickému vývinu ozimných obilnín už od prvotných rastových fáz. Kým na likvidáciu škodcov sú k dispozícii klasické syntetické prípravky, pre navodenie rovnováhy sú to rôzne prípravky na báze prírodných extraktov ako doplnok k základnej...
11.10.2014 | Čítaj viac

2014: Preventívne ošetrenie repky olejnej

Prerušte vývojový cyklus bielej hniloby - CONTANS WG – preventívne ošetrenie repky olejnej proti bielej hnilobe  Po tohtoročných vysokých úrodách repky olejnej je pravdepodobná stabilizácia jej pestovateľských plôch. Koncentrácia olejnín je taká vysoká, že sa pestujú na tej istej ploche každé 2-3 roky. S tým súvisí rozširovanie nebezpečných chorôb a aj v tomto roku najzávažnejšou bola biela hniloba (Sclerotinia sclerotiorum), ktorá dokáže spôsobiť až 50 % škody na úrode. Huba vytvára skleróciá (zdroj primárnej infekcie), ktoré dlhodobo prežívajú a kontaminujú pôdu. Hromadenie a až 10 ročná životnosť sklerócií...
02.05.2014 | Čítaj viac

2014: Pred zberové ošetrenie jadrovín

Ovocinársky rok sa jeseňou a zberom zaslúženej úrody uzatvára. To, čo sa dopestovalo nad priamy konzum po zbere úrody, sa musí kvalitne uskladniť a zabezpečiť proti napadnutiu skladovými chorobami. Aby úroda jadrovín vydržala čo najdlhšie, ovocinár môže siahnuť po viacerých možnostiach uskladnenia v rámci svojich možností, ako sú ULO, CA a prirodzene vetrané sklady.Firma ASRA spol. s r.o. v tomto roku prichádza s novým biotechnologickým prípravkom BONI PROTECT,ktorý sám o sebe, alebo v kombinácii so spomenutými systémami zabezpečí minimalizáciu strát vplyvom napadnutia skladovými chorobami počas skladovania a po vyskladnení jabĺk. BONI PROTECTÚčinný...
15.03.2014 | Čítaj viac


Dodávatelia Distribútori Mediálni partneri